Supetar, wyspa turysta ofiarować

 

Wyspa Brač, miejscowość Supetar zakwaterowanie w apartamentach prywatnych.

Wyspę Brač można uważać za najpiękniejszą chorwacką wyspę, która znajduje się bardzo blisko Splitu - metropolii Dalmacji, z którą łącza go liczne połączenia promowe.

W sezonie odbywa się dziennie 14 połączeń promowych pomiędzy Splietm i Supetarem, a podróż trwa około 55 minut. Na wyspie Brač znajduje się największy szczyt na wyspach adriatyckich - Vidova Góra (Vidova Gora) 778 m n.p.m. z której rozpościera się przepiękny widok na cały archipelag środkowodalmatyński. Wyspa Brač posiada także przepiękne plaże, z których najbardziej znana na całym świecie jest plaża Zlatni Rat w miejscowości Bol oraz 3 plaże główne w miejscowości Supetar i jedna z rzadkich plaż piaszczystych Lovrećina w pobliżu miejscowości Postira.

Na wyspie Brač znajdują się liczne restauracje, sklepy, typowe dalmatyńskie konoby, 4 stacje benzynowe, place zabaw dla dzieci, sklepy, targi rybne, przychodnie.
Najbardziej znane hotele znajdują się w miejscowościach Bol, Supetar i Postira.

Supetar jest największym miastem na wyspie, posiadającym około 3400 mieszkańców. Znajduje się w zatoce św. Piotra (uvala sv. Petra), której zawdzięcza swoją nazwę. Obecnie miejscowość Supetar zaliczana jest do głównych centrów turystycznych.
Supetar posiada bardzo bogate życie kultutalno-rozrywkowe, ośrodek tenisowy, boisko do gry w piłkę nożną, małe boisko do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

W hotelach znajdują się również odkryte i kryte baseny, centrum fitness i wellness, klub nurkowy oraz na plaży wypożyczalnia leżaków i parasoli.

Wyspa Brač w liczbach:
Powierzchnia: 395 km;
Mieszkańcy: 14 000;
Długość: 40 km;
Średnia szerokość: 13 km;
Najwyższy szczyt: Vidova Góra, 778 m;
Miejscowości: 22 (plus 12 mniejszych oraz 5 opuszczonych miejscowości;)
Klimat: śródziemnomorski;
2700 dni słonecznych w roku;
Średnia temperatura powietrza w okresie zimowym: 8,6°C, w okresie letnimi: 23,8°C

Szeroko znany i ceniony na całym świecie kamień z wyspy Brač (marmur) został użyty przy budowie niektórych z najbardziej słynnych budowli na świcie, od Pałacu Dioklecjana w Splicie, do Białego Domu w Waszyngtonie. Z niego zbudowane są także domy rybaków z wyspy Brač.

Małe miejscowości położone na wyspie oczarują każdego przybysza pięknem i czystością swojej architektury tradycyjnej: kamienne domy, kominy, studnie, balkony w objęciach bugenwilli, kościoły, dzwonnice, ulice wyłożone białym kamieniem albo morskim otoczkami… winorośle, mandarynki, cytryny, figi i dzika róża u przydomowych ogrodach rom the sun, the stone and the sea.

Hotel in Supetar

Apartamenty "Villa Valerija".

Supetar , Brac - foto galeria.

Informacja i rezerwacje .

Imie:

Nazwisko:

E-mail:

Przybycie:

Reservation apartments

Odjazdowy:

Reservation apartments

Pytanie:

Antispam


Stykowy:

Villa Valerija

Ivana Gorana Kovacica 3

21400 Supetar

Croatia

 

Mr. Zvonko Butorac

maestral2@maestral.hr

vilma@maestral.hr

 

Telephone:
+385 21 631 258
+385 21 470 944

Telefax:
+385 21 631 258